SparkleShare - en to cs_CZ translation catalogue (58 entries)

en: The GNOME Project
cs_CZ: Projekt GNOME

en: Everything under my control
cs_CZ: Vše pod vlastní kontrolou

en: On my own server
cs_CZ: Vlastní server

en: Welcome to SparkleShare!
cs_CZ: Vítejte ve SparkleShare!

en: Up to date
cs_CZ: Aktuální

en: Syncing…
cs_CZ: Synchronizuji…

en: Not everything is synced
cs_CZ: Něco není synchronizováno

en: Copy Web Link
cs_CZ: Kopírovat webový odkaz

en: Copy the web address of this file to the clipboard
cs_CZ: Zkopírovat webovou adresu tohoto souboru do schránky

en: Get Earlier Version
cs_CZ: Získat dřívější verzi

en: Make a copy of an earlier version in this folder
cs_CZ: Vytvořit kopii dřívější verze souboru v tomto adresáři

en: Select to get a copy of this version
cs_CZ: Vyberte pro získání kopie této verze

en: Print version information
cs_CZ: Vypíše informace o verzi

en: Show this help text
cs_CZ: Zobrazit tuto nápovědu

en: SparkleShare, a collaboration and sharing tool.
cs_CZ: SparkleShare, nástroj pro sdílení a spolupráci.

en: Copyright (C) 2010 Hylke Bons
cs_CZ: Všechna práva vyhrazena (C) 2010 Hylke Bons

en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
cs_CZ: Tento program je ABSOLUTNĚ BEZ ZÁRUKY.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
cs_CZ: Toto je svobodný software a můžete jej dále šířit.

en: under certain conditions. Please read the GNU GPLv3 for details.
cs_CZ: za jistých podmínek. Prosím, přečtěte si GNU GPLv3 pro více informací.

en: SparkleShare automatically syncs Git repositories in
cs_CZ: SparkleShare automaticky synchronizuje repozitáře Git v

en: the ~/SparkleShare folder with their remote origins.
cs_CZ: složce ~/SparkleShare s jejich vzdálenými protistranami.

en: Usage: sparkleshare [start|stop|restart] [OPTION]...
cs_CZ: Použití: sparkleshare [start|stop|restart] [VOLBY]...

en: Sync SparkleShare folder with remote repositories.
cs_CZ: Synchronizovat složku SparkleShare se vzdálenými repozitáři.

en: Arguments:
cs_CZ: Argumenty:

note: A menu item that takes the user to http://www.sparkleshare.org/
en: About SparkleShare
cs_CZ: O SparkleShare

en: A newer version ({0}) is available!
cs_CZ: Je dostupná nová verze ({0})!

en: You are running the latest version.
cs_CZ: Používáte aktuální verzi.

en: Checking for updates...
cs_CZ: Kontroluji aktualizace...

en: Recent Events
cs_CZ: Nedávné události

en: All Folders
cs_CZ: Všechny složky

en: Before we can create a SparkleShare folder on this computer, we need a few bits of information from you.
cs_CZ: Než vytvoříme SparkeShare složku v tomto počítači, potřebujeme od Vás pár drobných informací.

en: Full Name:
cs_CZ: Celé jméno:

en: Next
cs_CZ: Další

en: Where's your project hosted?
cs_CZ: Kde je projekt hostován?

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Remote Path
cs_CZ: Vzdálená cesta

note: Cancel button
en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Adding project ‘{0}’…
cs_CZ: Přidávám projekt ‘{0}’…

en: Are you sure it’s not coffee o'clock?
cs_CZ: Jste si jistí, že není čas na kafe?

en: Finish
cs_CZ: Dokončit

en: Something went wrong
cs_CZ: Něco je špatně

en: Try Again…
cs_CZ: Zkusit znovu…

en: ‘{0}’ has been successfully added
cs_CZ: '{0}' byl úspěšně přidán

en: Project successfully added!
cs_CZ: Projekt byl úspěšne přidán!

en: Access the files from your SparkleShare folder.
cs_CZ: Zobrazit soubory ve SparkleShare složce.

note: A button that opens the synced folder
en: Open Folder
cs_CZ: Otevřít složku

en: Skip Tutorial
cs_CZ: Přeskočit tutoriál

en: Continue
cs_CZ: Pokračovat

en: Sharing files with others
cs_CZ: Sdílet soubory s ostatními

en: The status icon is here to help
cs_CZ: Stavová ikona je tady, aby vám pomohla

en: Adding projects to SparkleShare
cs_CZ: Přidávám projekt do SparkleShare

note: Opens the wizard to add a new remote folder
en: Add Hosted Project…
cs_CZ: Přidat hostovaný projekt…

en: SparkleShare Setup
cs_CZ: Nastavení SparkleShare

en: No projects yet
cs_CZ: Nemáte žádné projekty

en: Open Recent Events
cs_CZ: Otevřít nedávné události

en: Turn Notifications Off
cs_CZ: Vypnout upozornění

en: Turn Notifications On
cs_CZ: Zapnout upozornění

note: A menu item that quits the application
en: Quit
cs_CZ: Ukončit
